Vi har altid et åbent øre til dig.

Har du et spørgsmål, brug for rådgivning eller skadeservice ? Så ring blot til din kontaktperson, eller benyt vores Opkaldsservice..

Servicekontor i Danmark

Maritim Forsikringsservice
Kgs. Hørgaard /Strandhuset
Gl. Ålbovej 21
DK- 6092 Sdr. Stenderup

Tel. Kontor Man- Fr. kl. 9-17     +45 7552 1310
Yachtassistance hotline 24/7  +45  2131 1310

Kontaktpersoner i Danmark

Skade og Assistance
Ralph Andersen
Mail: info@bavaria-yacht.dk

Kontorleder
Ulla Møller
Mail: kontor@bavaria-yacht.dk

Bogholder
Birgitte Devantier
Mail: service@bavaria-yacht.dk

Servicetelefon Tyskland
+49(0) 89 64922 33
info@bavaria-yacht.de

Tilbud/Rådgivning
Herr Daniel Mathias
+49(0) 89 693923 29
daniel.mathias@bavaria-yacht.de

Herr Andreas Weiner
+49(0) 89 693923 11
andreas.weiner@bavaria-yacht.de

Herr Markus Wolf
+49(0) 89 693923 33
markus.wolf@bavaria-yacht.de

Skadebehandling Tyskland og internationalt Skadetelefon
+49(0) 89 693923 – 24 oder 34
schaden@bavaria-yacht.de

Fuldmægtig
Frau Barbara Eyring
+49(0) 89 693923 21
barbara.eyring@bavaria-yacht.de

Bestyrelsesformand
Frau Sandra Ahrabian
sandra.ahrabian@bavaria-yacht.de

Bestyrelse
Herr Markus Wolf
markus.wolf@bavaria-yacht.de

Bogholderi
Herr Tobias Meichner
tobias.meichner@bavaria-yacht.de